A co Web 3.0?

Autor: Jaroslav Mašek

Anotace

O Webu 3.0 a konceptech s ním spojených, které odkrývají další úroveň naší digitální gramotnosti.

Jaká je vaše oblíbená otázka? Určitě nějakou v předmětu, který učíte, máte a s radostí ji opakovaně pokládáte svým žákům. Ta moje zní: Jaký je rozdíl mezi Webem 1.0 a Webem 2.0? Přijde mi tak jednoduchá, že bych z ní mohl udělat i otázku záchrannou. S těmi je to však ošidné. To, co se učiteli mnohdy jeví jako záchrana, může pro žáka znamenat pravý opak.

A co Web 3.0? Otázka, která by klidně mohla následovat. Ovšem tady už je to s odpovědí trochu složitější. Tam, kde pro předchozí dvě verze webu stačilo k jejich vysvětlení v podstatě vždy jen jedno přídavné jméno (statický, resp. interaktivní), v případě Webu 3.0 to tak snadné není. [1]

Celý článek naleznete ZDE.

MAŠEK, Jaroslav. A co Web 3.0?. Metodický portál: Spomocník [online]. 16. 03. 2022, [cit. 2022-03-16]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/23212/A-CO-WEB-3.0?.html>. ISSN 1802-4785.