A co Web 3.0?

Autor: Jaroslav Mašek

Anotace

O Webu 3.0 a konceptech s ním spojených, které odkrývají další úroveň naší digitální gramotnosti.

Jaká je vaše oblíbená otázka? Určitě nějakou v předmětu, který učíte, máte a s radostí ji opakovaně pokládáte svým žákům. Ta moje zní: Jaký je rozdíl mezi Webem 1.0 a Webem 2.0? Přijde mi tak jednoduchá, že bych z ní mohl udělat i otázku záchrannou. S těmi je to však ošidné. To, co se učiteli mnohdy jeví jako záchrana, může pro žáka znamenat pravý opak.

A co Web 3.0? Otázka, která by klidně mohla následovat. Ovšem tady už je to s odpovědí trochu složitější. Tam, kde pro předchozí dvě verze webu stačilo k jejich vysvětlení v podstatě vždy jen jedno přídavné jméno (statický, resp. interaktivní), v případě Webu 3.0 to tak snadné není. [1]

Celý článek naleznete ZDE.

MAŠEK, Jaroslav. A co Web 3.0?. Metodický portál: Spomocník [online]. 16. 03. 2022, [cit. 2022-03-16]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/23212/A-CO-WEB-3.0?.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek