Úvodní stránka / Aktuálně / Každé dítě žije nějaký příběh, občas ho ale nikdo neslyší, říká učitelka roku

Každé dítě žije nějaký příběh, občas ho ale nikdo neslyší, říká učitelka roku

autorka: Lucie Kocurová

Téměř do svých čtyřiceti let nepřemýšlela o tom, že by mohla pracovat ve školství. Pak se jí život sám od sebe převrátil vzhůru nohama, tak se vydala na cestu změny – a o sedm let později získala ocenění pro nejinspirativnějšího učitele Global Teacher Prize Czech Republic pro rok 2022. Magdalena Málková přitom učí na malotřídní škole na vesnici kousek od Kolína.

Bylo pro vás vítězství v soutěži překvapením?

Vůbec jsem to nečekala. Já vím, že to říká každý, ale já se dokonce s několika lidmi i vsadila, že rozhodně nevyhraju. Na základní škole učím teprve od roku 2015, předtím jsem působila dva roky ve školce, takže když jsem viděla ty matadory, co mají za sebou X let praxe a skvělé jméno v učitelské komunitě, vůbec mi nepřišlo, že bych měla nějakou šanci.

Proč jste se vlastně rozhodla radikálně změnit život a jít učit?

…..

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Zdroj: KOCUROVÁ, Lucie. EDUzín [online]. [cit. 6.6.2022]. Dostupný na WWW: https://eduzin.cz/wp/2022/06/03/kazde-dite-zije-nejaky-pribeh-obcas-ho-ale-nikdo-neslysi-rika-nejlepsi-ceska-ucitelka/